Ansambel VOX CLAMANTIS on loodud 1996. aastal ja ühendab endas noori muusikuid, keda kõiki seob ühine huvi gregooriuse laulu vastu. Tihti laulab ansambel muusikat, mida peetakse Euroopa professionaalse muusikakultuuri aluseks selle kõige loomulikumas keskkonnas - liturgias, kuid samas antakse hulgaliselt ka kontserte nii Eestis kui ka välismaal. Märkima peaks ansambli kontserdireise Soome, Norrasse, Prantsusmaale, Belgiasse ja Liibanoni. Eraldi väärib esile tõstmist tihe koostöö Le Choeur Grégorien de Paris'ga (Pariisi Gregoriaani Koor), mis on viinud ühiste esinemisteni mitmes Euroopa riigis, aga ka Marokos. Aprillis 1998 lindistati Luxembourgis ühine CD. Ansambel Vox Clamantis on esinenud koos paljude rahvusvaheliselt tunnustatud organistidega nagu Jean Boyer, Werner Jacob, Jon Laukvik, Peter van Dijk, Edgar Krapp jt, samuti on antud kontserte ansambliga Hortus Musicus, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ning Tallinna Kammerorkestriga.

Ansambli kunstiline juht ja dirigent JAAN-EIK TULVE on sündinud Tallinnas. 1991. aastal lõpetas ta Tallinna Riikliku Konservatooriumi koorijuhina ning jätkas seejärel õpinguid Pariisi Rahvuslikus Kõrgemas Muusika ja Tantsu Konservatooriumis gregoriaani koori dirigeerimise erialal, mille lõpetamise järel 1993. aastal sai temast professor Louis-Marie Vigne assistent samas klassis. Pedagoogitööd on ta teinud ka paljudel gregoriaani kursustel kogu Euroopas (Prantsusmaa, Belgia, Itaalia, Norra, Fääri Saared, Leedu, Soome ja Eesti). Aastast 1996 on Jaan-Eik Tulve gregoriaani õppejõud Eesti Muusikaakadeemias. 1999. aastal osales ta eksperdina Soome vanade käsikirjadega seotud Sibeliuse Akadeemia projektis Gregoriana Fennica. Tihti on teda kutsutud töötama erinevate kloostrikooridega, et juhendada neid, kes veedavad gregooriuse lauluga kolmandiku ööpäevast. Suurt rolli Jaan-Eik Tulve kui muusiku ja gregorianisti kujunemisel on mänginud siiani kestev koostöö Dom Daniel Saulnier'ga Solesmes'i benediktiinikloostrist Prantsusmaal.
1992. aastast alates dirigeerib Jaan-Eik Tulve Le Choeur Grégorien de Paris'd (Pariisi Gregoriaani Koori), kellega koos on lauldud kogu Euroopas, aga ka Liibanonis ja Marokos ning saadud mitmeid preemiaid erinevate plaadistuste eest. Samas on ta dirigeerinud laserplaadi tarvis ka Sant'Antimo kloostri munkade koori Itaalias ning Eesti Rahvusmeeskoori. 1993. aastal asutas Jaan-Eik Tulve Pariisis ansambli Lac et Mel, mis gregoriaani kõrval tegeleb ka varajase polüfooniaga, 1994. aastal Pariisi Gregoriaani Koori naisharu ning 1996. aastal Tallinnas ansambli Vox Clamantis.


(KESKSUVE MUUSIKAFESTIVAL SUURE-JAANIS 28. juuni-1. juuli 2001 kavast)