ANDRES UIBO (1956) lõpetas Tallinna konservatooriumi 1981. aastal oreli (professor Hugo Lepnurm) ja koorijuhtimise (professor Lembit Verlin) erialal. Edasi täiendas ta end Lübecki Linnavalitsuse stipendiaadina Lübecki Kõrgemas Muusikakoolis professor Hans Gebhardi juures (1992-1994) ja osales mitmel meistrikursusel.
Alates 1980. aastast on Andres Uibo regulaarselt esinenud soolokontsertidega Eestis ja mujal. Kahel korral - 1992 ja 1996 on ta osalenud orelifestivalil Tokyos.
Andres Uibo algatusel ja juhtimisel toimuvad 1987. aastast regulaarselt Tallinna orelifestivalid, mis tänaseks on leidnud kõlapinda ka kaugel väljaspool Eestit, tuues kokku külalisesinejaid kogu maailmast.
Suurt tööd teeb Andres Uibo eesti muusika propageerimisel nii kodu- kui ka välismaal. Ta on redigeerinud kõik Artur Kapi oreliteosed, mis Saksa kirjastuse ERES poolt koguteosena ka trükis avaldati. Rohket kütust on ta pälvinud raamatu "Eesti orelid" autorina. Ta on olnud ka mitme eesti oreliteose esmatutvustaja välismaal. Nii on näiteks Erkki-Sven Tüüri orelilooming kõlanud maailmas esmakordselt just Andres Uibo esituses.
1990. aastal pälvis ta Eesti Kultuurifondi ja 1995. ja 1999. aastal Eesti Kultuurkapitali aastapreemia. 2001. aastal omistas Eesti Vabariigi president talle kõrge autasu - Valgetähe medali.
Andres Uibo on salvestanud mitu CDd nii solistina kui ka koostöös erinevate ansamblitega.
Praegu töötab Andres Uibo Tallinna Niguliste kiriku organistina, 1994. aastast õppejõuna Eesti Muusikaakadeemias ning 1996. aastast ühtlasi ka produtsendina Eesti Kontserdis.


(KESKSUVE MUUSIKAFESTIVAL SUURE-JAANIS 28. juuni-1. juuli 2001 kavast)